Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodów wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 03.10.2013

Kara 10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Bydgoszczy podejrzanych o kradzieże aut. Wpadli w nocy na terenie powiatu nakielskiego, kiedy skradzionym chwilę wcześniej autem starali się dojechać do Bydgoszczy. Jak się okazało, jeden z zatrzymanych miał na sumieniu również inne kradzieże samochodów. Dzisiaj obaj mężczyźni będą tłumaczyć się przed prokuratorem.

O tym, że na terenie powiatu nakielskiego nocą z wtorku na środę (01/02.10.13) może dojśc do kradzieży auta, informację uzyskali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. Kryminalni ustalili również personalia złodziei oraz markę pojazdu, którym mieli się poruszać. Na podstawie posiadanych informacji wczorajszej nocy, około 3.00, kryminalni pojawili się na terenie powiatu nakielskiego. Będąc na obwodnicy policjanci zauważyli renault clio, którym złodzieje wracali już do Bydgoszczy. Za autem jechał seat toledo na nakielskich tablicach rejestracyjnych. Funkcjonariusze podejrzewali, że mógł on zostać chwilę wcześniej skradziony, dlatego zatrzymali samochód do kontroli. Wtedy potwierdziły się ich przypuszczenia. Na karoserii seata były widoczne ślady włamania. Policjanci szybko ustalili, że samochód został skradziony z jednej z ulic w Sadkach. Po krótkim czasie kryminalni zatrzymali również renault, które pilotowało skradziony pojazd. Podczas przeszukania obu aut policjanci znaleźli w nich przedmioty, które posłużyły złodziejom do popełnienia przestępstwa m.in.: metalowe łamaki, komputer samochodowy, różne klucze oraz tzw.: „surówki” do kluczy. Złodziejami okazali się dwaj mieszkańcy Bydgoszczy w wieku 34 i 37 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Kryminalni natomiast zbierali materiał dowodowy w sprawie, między innymi ustalili, że 37-latek na terenie Bydgoszczy użytkuje kilka garaży. W trakcie przeszukania tych pomieszczeń policjanci ujawnili seata leona, który we wrześniu został skradziony na terenie Chełmży, w powiecie toruńskim. W garażach znaleziono także tablice rejestracyjne, radia samochodowe oraz anteny CB.

Wspólna praca kryminalnych z  Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Nakle oraz zebrane materiały dowodowe pozwoliły przedstawić zatrzymanym zarzut kradzieży z włamaniem do seata Toledo. Dodatkowo starszy z nich odpowie jeszcze za dwa przestępstwa. Z policyjnych ustaleń wynika, że ma on na swoim koncie włamanie i kradzież do seata leona oraz volkswagena passata, który „zniknął” na początku sierpnia z jednej z podnakielskich miejscowości. Zatrzymanym może grozić kara do 10 lat więzienia. Dzisiaj obaj zostaną doprowadzeni do nakielskiej prokuratury.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony