Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali domy w trzech województwach

Data publikacji 04.10.2013

Ostrołęccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o serię włamań do domów. Zatrzymani działali nie tylko w powiecie, ale dopuszczali się włamań i kradzieży również w całym województwie mazowieckim, podlaskim oraz warmińsko - mazurskim. Przy zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli złoto oraz pieniądze pochodzące z włamań, a w aucie, którym się poruszali, zabezpieczono łupy z ostatnio popełnionego przestępstwa. Decyzją sądu obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Po serii włamań do domów, do których doszło na północy powiatu ostrołęckiego, do działań przydzielono policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Jak wynikało z ich ustaleń, podobny sposób działania włamywaczy odnotowano także na terenie nie tylko sąsiednich powiatów, ale i innych województw. Sprawcy mieli dopuszczać się włamań i kradzieży w województwie mazowieckim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Sposób ich działania był każdorazowo taki sam. W biały dzień, pod nieobecność domowników, wyważali w domach okna bądź drzwi balkonowe, bardzo często korzystali z ułatwienia jakim były pozostawione uchylone okna. Po wejściu do środka szukali przede wszystkim złota oraz pieniądzy. Rzadko kiedy kradli elektronikę.

Policjanci z Ostrołęki najpierw ustalili podejrzanych, a następnie pojazd, którym się poruszali. W ostatnich tygodniach sprawcy działali bardzo ostrożnie, nie miało to jednak wpływu na skuteczność funkcjonariuszy. Ostatecznie w okolicach Pisza kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu mławskiego oraz piskiego poruszających się samochodem. Podejrzani byli zaskoczeni szybkim zatrzymaniem, nie stawiali żadnego oporu. W audi należącym do jednego z nich policjanci znaleźli kilka telefonów, a także przedmioty pochodzące z kradzieży. Odzyskano w ten sposób kradzioną biżuterię, banknoty w złotówkach, dolarach i koronach norweskich. Jak ustalono, zabezpieczone przedmioty pochodziły najprawdopodobniej z kradzieży w  Myszyńcu Starym (powiat ostrołęcki) i Olszynach (powiat szczycieński).

Zatrzymani usłyszeli 8 zarzutów. Policjanci podejrzewają jednak, że mężczyźni mogli dopuścić się blisko 100 włamań na terenie trzech województw. Do sprawy zabezpieczono m.in. audi A 4 o wartości około 70 000 zł. Odzyskano przedmioty o równowartości kilku tysięcy złotych. Decyzją sądu, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, wobec obu podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt obu podejrzanych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.64 MB)

Powrót na górę strony