Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa złodziei samochodów

Data publikacji 04.10.2013

Skuteczne działania gorzowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania trzech osób podejrzanych o szereg włamań i kradzieży samochodów. Większość pojazdów została już odzyskana, a sprawcy przestępstw usłyszeli zarzuty. Decyzją prokuratury dwaj zatrzymani mężczyźni objęci zostali policyjnym dozorem.

Sygnały o kradzieży pojazdów zaczęły napływać do gorzowskich policjantów na początku sierpnia. Osoby, które dokonywały włamań działały do połowy września, kiedy przestępczy precedens zakończyło ich zatrzymanie przez Policję. W sprawę zaangażowani byli policyjni specjaliści zajmujący się zwalczaniem tego rodzaju przestępczości. Początkowo śledczy skupili się na czynnościach związanych z odzyskiwaniem utraconych pojazdów. Te ginęły z ulic Popławskiego, Walczaka, Armii Krajowej oraz Witosa. Łącznie, w ciągu miesiąca, grupa sprawców dokonała kradzieży ośmiu aut. Były to głównie Mercedesy oraz VW. Siedem z nich zostało już przez gorzowskich policjantów odzyskanych. Śledczy badając dalsze okoliczności sprawy dotarli do sprawców kradzieży. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 18 i 20-letnich mieszkańców Gorzowa Wlkp. Czynności operacyjne pozwoliły potwierdzić, że to właśnie ta dwójka stoi za licznymi kradzieżami aut. Zatrzymani przez Policję sprawcy byli już w przeszłości karani za podobne przestępstwa. Pierwszego z nich w ciągu roku dwukrotnie łączono ze sprawami kradzieży pojazdów. Drugi odpowiadał wówczas za paserstwo.

Tym razem 18-letni gorzowianin usłyszał łącznie osiem zarzutów związanych z włamaniami i kradzieżami samochodów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia, kara jednak może zostać zwiększona, ze względu na wcześniej popełniane przestępstwa. Starszy z podejrzanych usłyszał sześć zarzutów. Dotyczyły one pomocy w ukrywaniu skradzionych samochodów, czyli paserstwa. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp. obydwaj podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Do sprawy został zatrzymany także trzeci mężczyzna. Charakter i sposób jego uczestnictwa w procederze wkrótce zostanie ustalony przez prowadzących postępowanie.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony