Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zamyka narkotykowy "szlak bałkański"

Data publikacji 26.10.2005

Policjanci z warszawskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego wspierani przez policjantów z Zarządu Operacji Antyterrorystycznych i Komendę Stołeczną Policji przeprowadzili dzisiaj rano operację zatrzymania przestępców, którzy na ogromną skalę organizowali do Polski przemyt kokainy tzw. "szlakiem bałkańskim". W operacji zatrzymania uczestniczyło około 400 policjantów.

Policjanci z warszawskiego oddziału Centralnego Biura i prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga już ponad rok temu zaczęli rozpracowywać grupę przestępczą, która przemycała heroinę tzw. "szlakiem bałkańskim" do Polski. Część narkotyków trafiała na rynek europejski m.in. do Anglii. Z informacji operacyjnych wynikało, że szefami grupy przestępczej są: Barbara i Jerzy W. ps. "Żaba" - jeden z liderów tzw. grupy pruszkowskiej. W strukturze grupy bezpośrednio podlegali szefom przestępcy, którzy zajmowali się organizowaniem dystrybucji heroiny w poszczególne rejony kraju, współpracą z zagranicą, ale również praniem brudnych pieniędzy.

Przemycana heroina trafiała do Polski głównie z Bułgarii. Trafiała do kraju w skrytkach samochodów osobowych i ciężarowych. Najczęściej konstruowano skrytki mogące pomieścić kilkanaście kilogramów narkotyku. Policjanci z CBŚ cały czas w fazie rozpracowywania grupy współpracowali z policją z Bułgarii.

Dzisiaj rano policjanci zatrzymali małżeństwo W. oraz 26 pozostałych przestępców. Do zatrzymań doszło w Warszawie i najbliższej okolicy. Zatrzymani zostaną przekazani wkrótce do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga do wykonania dalszych czynności procesowych.

Powrót na górę strony