I Mistrzostwa Policji w Judo dla Policjantów Garnizonu Lubelskiego

Data publikacji 05.10.2013

4 pździernika 2013 r. odbyły się I Mistrzostwa Policji w JUDO dla policjantów garnizonu lubelskiego. Organizatorami zawodów była Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarządy Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Krzysztof Ożóg

Do udziału w zawodach zgłosiło się 26 policjantów reprezentujących komendy w Lublinie, Chełmie, Krasnymstawie, a także  CBŚ KGP. 12 policjantów reprezentowało Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie, byli to funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji, Sekcji Antyterrorystycznej i Wydziału Kadr i Szkolenia KWP. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wagowych, do 81 kilogramów, do 91 kilogramów oraz powyżej 91 kilogramów. Zawody otworzył Pierwszy Zastępcę Lubelskiego Komendanta Wojewódzkie Policji insp. Mirosław Sokal. Komendant życzył wszystkim sukcesów na macie oraz  zaciętej,  sportowej rywalizacji. Sędzią głównym zawodów był asp. Robert Świerszcz z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Policji w judo, które odbyły się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zdobył on złoty medal w kategorii wagowej do 66 kg.  Asp. Robert Świerszcz jest sędzią związkowym. Drugim arbitrem był  Pan Andrzej Jamielniak, trener Młodzieżowego Klubu Lublinianka Team, sędzia związkowy oraz zwycięzca klasyfikacji rocznej sędziów judo w Polsce. Medale i dyplomy zwycięzcom wręczył insp. Mirosław Sokal - Pierwszy Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego Mariusz Jaworski i Przewodniczący Terenowego Związku NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego Waldemar Dziedzic.

W kategorii wagowej  do 81 kg zwyciężył Michał Kanclerz, drugie miejsce zajął Paweł Guz, na trzeciej pozycji uplasowali się Robert Banaszek i Piotr Chołyk.

W kat. wagowej do 91 kg zwycięzcą został Grzegorz Czerwiec, drugie miejsce zajął Łukasz Kowalik, a trzecie Jacek Banaszkiewicz.

W kat. wagowej powyżej 91 kg zwyciężył Krzysztof Ożóg, na drugim miejscu uplasował się Rafał Biernacki, a na trzecim Dariusz Łaper.

Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Ożóg, którzy otrzymał puchar ufundowany przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego. Puchar wręczył przewodniczący związków Pan Mariusz Jaworski.  Z kolei najlepszą techniką podczas dzisiejszych mistrzostw  wykazał się Michał Kanclerz, który otrzymał puchar ufundowany przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Allianz. Puchar wręczyła przedstawicielka firmy Pani Magdalena Okrzejska,  wielokrotna Mistrzyni Polski w judo w kategorii do 56 kg, członek kadry narodowej przez 16 lat.