Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziewiętnaście osób usłyszało 94 zarzuty

Data publikacji 06.10.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali jedenaście osób, które tworzyły grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami i włamaniami do pojazdów i do instytucji samorządowych, wyłudzeniami odszkodowań komunikacyjnych, kredytów oraz handlem narkotykami.

Od kilku miesięcy policjanci Centralnego Biura Śledczego, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, rozpracowywali grupę przestępczą, która wprowadzała na terenie Podhala znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i marihuany. Ponadto śledczy ustalili, że członkowie grupy dokonywali kradzieży z włamaniem do instytucji samorządowych, prywatnych mieszkań, jak również brali udział w pozorowaniu zdarzeń stanowiących podstawę do wypłaty odszkodowań,czym doprowadzili firmy ubezpieczeniowe do niekorzystnego rozporządzania mieniem, polegającym na wypłacie nienależnych odszkodowań z tytułu zawartych umów ubezpieczeniowych w łącznej kwocie kilkuset tysięcy złotych.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego, Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu wydała postanowienie o przeszukaniu i zatrzymaniu wytypowanych wcześniej osób.
Od 17 do 26 września br. policjanci Centralnego Biura Śledczego zrealizowali kolejny etap śledztwa, w ramach którego zatrzymali jedenaście osób w wieku od 25 do 40 lat, mieszkańców Podhala.
Sąd Rejonowy w Nowym Sączu, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, zastosował wobec trzech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych podejrzanych prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych oraz dozoru Policji.
Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli u podejrzanych mienie w postaci pojazdów i gotówki.

Zebrany dotychczas materiał dowodowy w prowadzonym śledztwie dał podstawę do przedstawienia dziewiętnastu osobom, 94 zarzutów, między innymi o popełnienie przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, dokumentom, mieniu oraz z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

KWP Rzeszów/gp

Powrót na górę strony