Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary dla pseudokibiców

Data publikacji 06.10.2013

Kary finansowe oraz dwuletnie zakazy stadionowe orzekły sądy dla pseudokibiców, zatrzymanych podczas zabezpieczenia meczów piłkarskich, rozegranych we Wrocławiu i Wałbrzychu. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów w związku z posiadaniem i odpaleniem materiałów pirotechnicznych i niestosowaniem się do poleceń służb porządkowych.

We Wrocławiu, w związku z zabezpieczeniem meczu piłkarskiego, rozegranego w ramach ekstraklasy pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Zagłębiam Lubin, zatrzymany został 36 – letni mieszkaniec Wrocławia, który w trakcie trwania meczu, znajdując się w stanie nietrzeźwości, nie posiadając biletu wstępu, nie stosował się do poleceń służb porządkowych, usiłując wejść na teren stadionu. Wobec zatrzymanego sąd zastosował dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe na terytorium Polski i mecze piłki nożnej rozgrywane przez kadrę narodową oraz grzywnę w kwocie 2.000 złotych.

Również policjanci z wałbrzyskiej komendy miejskiej, w wyniku działań związanych z zabezpieczeniem meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnik Wałbrzych i Polonia Bytom, zatrzymali 22 – letniego mieszkańca jednej z miejscowości województwa śląskiego, który posiadał i odpalił materiały pirotechniczne. Zatrzymany, w trybie przyspieszonym został doprowadzony do sądu, który orzekł wobec niego karę grzywny w kwocie 1.000 złotych oraz 2 lat zakazu stadionowego w postaci udziału w meczach piłkarskich rozgrywanych z udziałem drużyn - Górnika Wałbrzych oraz Polonii Bytom.

W Wałbrzychu, podczas zabezpieczenia zatrzymany został również inny, nietrzeźwy, 26 – letni sympatyk drużyny gości, podejrzany o znieważenie funkcjonariusza policji, biorącego udział w zabezpieczeniu. O losie tego mężczyzny zdecyduje również sąd.

KWP Wrocław/gp

Powrót na górę strony