Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani opiekunowie i półroczne dziecko

Data publikacji 07.10.2013

Ostrowscy policjanci zatrzymali dwójkę pijanych opiekunów, którzy zajmowali się półrocznym dzieckiem. Mężczyzna z kobietą nie chcieli otworzyć drzwi pracownikom pomocy społecznej. Dopiero interwencja miejscowych funkcjonariuszy doprowadziła do wyjaśniania sytuacji.

Kilka dni temu jeden z dzielnicowych KPP w Ostrowi Mazowieckiej został powiadomiony przez pracowników  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, iż matka dziecka oraz jej konkubent, będąc prawdopodobniej  pod działaniem alkoholu, sprawują opiekę nad półroczną córką. Poinformowali oni także policjantów,  że opiekunowie zamknęli się z dzieckiem w pokoju i nie chcą otworzyć drzwi. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, po krótkich negocjacjach, matka otworzyła drzwi.

W pokoju wypełnionym dymem papierosowym znajdowała się duża ilość pustych opakowań po alkoholu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że rodzice mają po ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W mieszkaniu podczas interwencji obecni byli pracownicy pomocy społecznej.

Do mieszkania nietrzeźwych rodziców wezwane zostało pogotowie celem zbadania stanu zdrowia dziecka. Załoga karetki pogotowia zabrała dziecko do szpitala. Po badaniach dziecko zostało przekazane rodzinie zastępczej.

Rodziców niemowlęcia przewieziono do KPP w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie osadzono ich do wytrzeźwienia. Informację o zaistniałej sytuacji policjanci przekazali do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Ostrowi Mazowieckiej, który będzie prowadził dalsze postępowanie w tej sprawie.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony