Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z wyłudzeniem 800 tysięcy złotych

Data publikacji 08.10.2013

Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali kilka osób związanych z przestępczym procederem polegającym na wyłudzaniu linii debetowych w różnych bankach na podstawie sfałszowanej dokumentacji finansowej. Za tego typu czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili i zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie łącznie kilkuset tysięcy złotych w różnych instytucjach finansowych.

Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Wrocławia, pełniący funkcję prezesa bądź prokurenta różnych spółek handlowych, współdziałając z innymi osobami przedstawiał w bankach sfałszowaną dokumentację finansową dotyczącą tych podmiotów, w celu uzyskania linii debetowych. Średni limit otwartej linii debetowej wynosił około 100 tysięcy złotych. Działając w ten sposób sprawca wyłudził łącznie blisko 800 tysięcy złotych w różnych instytucjach finansowych. Prowadząc czynności w tej sprawie policjanci zatrzymali ponadto dwie osoby związane z tym procederem - 27-letnią kobietę oraz 30-letniego mężczyznę. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocalwiu / pt)

Powrót na górę strony