Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili ponad milion złotych

Data publikacji 09.10.2013

Policjanci z Bielska-Białej zajmujący się sprawą wyłudzeń leasingowych zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzenie ponad miliona złotych. Sprawcy na podstawie sfałszowanej dokumentacji wyłudzali leasingi na zakup samochodów ciężarowych. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych dozory policyjne. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Śledczy pracowali nad sprawą jednej z bielskich firm zajmującej się wyłudzeniami leasingów. W oparciu o zgromadzone dowody zatrzymali 37-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 38 lat, mieszkańców powiatu cieszyńskiego, zamieszanych w proceder.

Jak ustalili policjanci, oszuści działali od 2012 roku. Sprawcy prowadzili dwie różne firmy, które wymieniały się sfałszowanymi fakturami. Zamieszana w przestępczą działalność małżonka jednego ze sprawców preparowała dokumentację, którą kierowała do firmy męża. W ten sposób sprawcy wyłudzili leasingi na nieistniejące samochody ciężarowe i naczepy do tych pojazdów.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości, za co może im grozić nawet do 10 lat za kratami. Prokurator Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ zastosował wobec nich dozory policyjne.

Zabezpieczono też mienie podejrzanych na łączną kwotę ponad miliona złotych.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony