Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla nożownika

Data publikacji 09.10.2013

Zarzuty kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia ciała usłyszał dzisiaj przed południem 70-letni mieszkaniec Chojnic. Policjanci zatrzymali mężczyznę w miniony poniedziałek, chwilę po tym, jak podczas sprzeczki sąsiedzkiej ugodził nożem człowieka. W trakcie interwencji chojniczanin był agresywny i nie stosował się do wydawanych mu poleceń. Funkcjonariusze musieli użyć środków przymusu bezpośredniego, aby odebrać mu niebezpieczne narzędzie.

W miniony poniedziałek około godz. 14:00 dyżurny chojnickiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z bloków w Chojnicach doszło do sąsiedzkiej sprzeczki, a jej uczestnik ma nóż.

Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci.

Na półpiętrze bloku funkcjonariusze zastali kilka osób. Jeden z obecnych tam mężczyzn miał ranę ciętą w okolicy szyi, drugi zaś trzymał w ręku, który próbował ukryć przed policjantami. Interweniujący wezwali 70-letniego mieszkańca Chojnic do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia, ten jednak nie zastosował się do ich polecenia. Funkcjonariusze użyli w związku z tym środków przymusu bezpośredniego, aby siłą odebrać mu ostry przedmiot.

W międzyczasie na miejsce zdarzenia przybyła wezwana przez policjantów karetka pogotowia. Ratownicy udzielili pierwszej pomocy rannemu, a następnie zabrali go do szpitala.

Zatrzymany 70-latek spędził dwie noce w policyjnym areszcie. Śledczy zebrali informacje, z których wynikało, że mężczyzna w dniu zajścia groził swoim sąsiadom pozbawieniem życia, a także próbował zadać sąsiadowi cios nożem, ten jednak zrobił unik, w wyniku czego nóż trafił stojącego obok innego mężczyznę.

Dzisiaj przed południem chojniczanin usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych i nieumyślnego uszkodzenia ciała. Policjanci wystąpili do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie wobec niego poręczenia majątkowego.

(KWP w Gdańsku / pt)

 

Powrót na górę strony