Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

46-latek upozorował napad

Data publikacji 09.10.2013

Policjanci z KPP w Ostrowie Wlkp. rozwikłali sprawę rozboju, do którego miało dojść w nocy z 29 na 30 września tego roku na terenie parkingu w miejscowości Przygodzice. 46-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego miał być ofiarą przestępstwa, lecz okazało się, że jest jego sprawcą. Mężczyzna sam upozorował napad.

W nocy z 28 na 30 września tego dyżurny ostrowskiej komendy został powiadomiony przez 46-letniego mężczyznę, że na parkingu w Przygodzicach, gdzie odpoczywał, został napadnięty przez nieznanych mu sprawców. Po uderzeniu w głowę stracił przytomność, a kiedy się ocknął, stwierdził, że bandyci skradli samochód marki "Peugeot Boxer" wraz z załadowanymi na nim maszynami. Wartość poniesionych strat wyniosła prawie 160 tysięcy złotych. Mężczyzna z uwagi na doznane obrażenia głowy trafił do szpitala, a policjanci przystąpili do poszukiwania sprawców napadu.

W trakcie wykonywanych czynności, na jednym z duktów leśnych policjanci odnaleźli skradziony samochód wraz ze znajdującym się na nim kompresorem. Ustalili, że maszyny zostały wypożyczone przez pokrzywdzonego od kolegi i miały zostać mu zwrócone. Policjanci, zbierając informacje w sprawie i przesłuchując świadków, zauważyli sporo rozbieżności w zeznaniach składanych przez pokrzywdzonego. Wykonane czynności pozwoliły śledczym przypuszczać, że opisywane przez mężczyznę wydarzenia mogły nie mieć miejsca.

Przypuszczenie to potwierdziło się podczas kolejnego przesłuchania. 46-latek przyznał się, że nie doszło do rozboju na jego osobie. Całe zdarzenie upozorował, a obrażenia głowy zadał sobie sam przy użyciu butelki. Jak się okazało, mężczyzna utracił jedno z wypożyczonych urządzeń, a nie miał pieniędzy, by je odkupić.

Materiały w tej sprawie zostały przesłane już do prokuratury. 46-latek swoim zachowaniem naraził się na odpowiedzialność karną. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie może mu grozić do 2 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony