Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zgwałcenie oraz rozbój i kradzież samochodu

Data publikacji 10.10.2013

Za zgwałcenie kobiety oraz rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kradzież samochodu, odpowie przed sądem mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z powiatu lubińskiego. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione auto. Teraz za czyny, o które jest podejrzewany, grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Rudnej zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o kradzież samochodu w wyniku rozboju na terenie województwa lubuskiego oraz zgwałcenie kobiety na terenie powiatu lubińskiego. Zatrzymany, to 32-letni mieszkaniec jednej z miejscowości, położonych na terenie gminy Rudna. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione auto.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rudnej (woj. dolnośląskie), w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że mieszkaniec powiatu lubińskiego, może na ich terenie poruszać się skradzionym samochodem. Policjanci rozpoczęli poszukiwania auta. W międzyczasie do funkcjonariuszy zgłosiła się młoda kobieta, informując o gwałcie, którego dopuścił się na jej osobie nieznany sprawca.

Policjanci skojarzyli pewne okoliczności, które wskazywały na to, że gwałtu mógł dokonać ten sam mężczyzna, który podejrzewany jest o poruszanie się kradzionym autem. W wyniku prowadzonych poszukiwań, funkcjonariusze odnaleźli porzucony samochód, który po sprawdzeniu okazał się faktycznie skradziony w wyniku rozboju na terenie województwa lubuskiego. W wyniku dalszych działań policjanci zatrzymali też na terenie jednej z miejscowości gmina Rudna, podejrzewanego mężczyznę.

Jak ustalili funkcjonariusze, do rozboju i kradzieży auta doszło 6 października 2013 r. Na terenie Zielonej Góry (woj. lubuskie), nieznany jeszcze wówczas sprawca, pod pretekstem kupna samochodu Skoda Fabia, wyjechał na jazdę próbna ze starszym małżeństwem. W jej trakcie, sprawca wyjął przedmiot przypominający broń i nakazał im opuścić pojazd. Po rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, napastnik odjechał autem w nieznanym kierunku.

Z dalszych ustaleń, poczynionych w tej sprawie przez policjantów wynika, że mężczyzna będąc już na terenie powiatu lubińskiego, podstępem zwabił młodą kobietę do skradzionego samochodu, po czym wywiózł ja do lasu, gdzie dopuścił się jej pobicia i gwałtu. Teraz mężczyzna odpowie za doprowadzenie przemocą innej osoby do obcowania płciowego oraz rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kradzież samochodu.

Za czyny, o które jest podejrzewany, grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / pt)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja