Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali, oferując pracę za granicą

Data publikacji 10.10.2013

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg oszustw. Sprawcy oferowali pomoc w znalezieniu pracy za granicą. Od zainteresowanych pobierali pieniądze za załatwienie formalności. Ze swojej oferty nie wywiązali się. Łącznie usłyszeli 23 zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nowego Żmigrodu wspierani przez policjantów z jasielskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą od pewnego czasu prowadzili sprawę rzekomego pośrednictwa przy zatrudnianiu za granicą.

W toku postępowania ustalili, że dwaj mieszkańcy gminy Nowy Żmigród w wieku 29 i 33 lat oferowali pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i załatwieniu pracy sezonowej przy zbiorach warzyw na terenie Niemiec. Od zainteresowanych osób pobierali zaliczkę w kwocie od 100 do 200 zł. Załatwieniem formalności miał się zająć młodszy z mężczyzn, który wcześniej pracował za granicą. Okazało się, że wszystkie obietnice były fikcją. 29-latek przyjął, że kwota za pośrednictwo jest na tyle mała, że wiele osób nie będzie szukało pomocy Policji.

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci zatrzymali podejrzanych. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni zaliczki pobrali od kilkudziesięciu osób. Łącznie usłyszeli 23 zarzuty doprowadzenia pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Policjanci docierają do kolejnych osób, które padły ich ofiarą. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Rzeszowie / mg)
 

Powrót na górę strony