Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał z przemycanymi papierosami

Data publikacji 11.10.2013

Ostrołęccy policjanci zatrzymali 31-letniego obywatela Litwy, który próbował uniknąć kontroli, porzucił pojazd i dalej uciekał pieszo. Jak się okazało, mężczyzna przewoził swoim jaguarem ponad 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj z miejscowości Zawodzie policyjny patrol próbował zatrzymać do kontroli jaguara. Na widok policjantów kierowca pojazdu przyśpieszył. W ostatnim momencie funkcjonariusz odskoczył unikając potrącenia. Od razu dyżurny ostrołęckiej jednostki skierował kolejne patrole z Kadzidła i Ostrołęki w pościg za uciekającym samochodem. Kierowca jaguara chcąc uniknąć zatrzymania zjechał na drogę w kierunku Brzozówki. Po chwili pozostawił auto i zaczął uciekać pieszo. Policjanci byli tuż za nim. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Stawiał opór, jednak ten okazał się nieskuteczny.

Mężczyznę obezwładniono i założono mu kajdanki. Rozpoczęły się dalsze czynności. Pojazd odholowano na parking policyjny w Ostrołęce. W aucie policjanci odnaleźli ponad 8 tys. tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy ukryte były m.in. w skrytkach zrobionych w drzwiach pojazdu. Litwin został osadzony w policyjnym areszcie. Obecnie prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie.

(KWP w Radomiu / mj)

Film Uciekał z przemycanymi papierosami

Opis filmu: przestępczość gospodarcza, nielegalne papierosy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Uciekał z przemycanymi papierosami (format flv - rozmiar 5.94 MB)

Powrót na górę strony