Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pokazy ratownictwa medycznego na A4

Data publikacji 14.10.2013

Na opolskim odcinku trasy A4, w ramach obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego, odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni razem z policjantami i strażą pożarną pokazywali kierowcom jak fachowo udzielać pierwszej pomocy.

Akcja „Bezpieczni na autostradzie”  odbyła się 13 października 2013 r. na trasie A4, w dwóch miejscach, na MOP-ach: Góra Św. Anny i Młyński Staw. Przedsięwzięcie, zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego przy współudziale Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i placówek ochrony zdrowia.

Kierowcy, zatrzymujący się na parkingu, otrzymywali od policjantów ulotki informujące, jak skutecznie prowadzić akcję reanimacyjną, byli też zapraszani do uczestnictwa w praktycznych ćwiczeniach pod okiem ratowników.

W akcji informacyjno-edukacyjnej wzięli udział policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji  w Opolu, Komendy Miejskiej Policji w Opolu i Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Przedsięwzięcie  zostało zorganizowane w trosce o życie i zdrowie osób pokrzywdzonych w wypadkach drogowych.

(KWP w Opolu / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.86 MB)

Powrót na górę strony