Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał firmy na ponad 100.000 złotych

Data publikacji 14.10.2013

Bielscy policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który wyłudzał artykuły budowlane z firm w całym kraju. Oszust przejął w ten sposób towar wart ponad 100.000 złotych. Za przestępstwa te grozi mu teraz kara do 8 lat więzienia. Zgodnie z decyzją bielskiego sądu zatrzymany najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami z komisariatu IV w Bielsku-Białej ustalili, że oszust założył swoją firmę w Bielsku-Białej na podstawioną osobę. Pod pozorem prowadzenia uczciwej działalności handlowej kupował materiały i sprzęt budowlany. Swoją przestępczą działalność prowadził od ponad czterech miesięcy. Regulował należności za pierwsze faktury, aby uśpić czujność kontrahentów. Kolejnych zobowiązań już nie płacił, a wyłudzony towar sprzedawał dalej po znacznie zaniżonej wartości. Śledczy prowadzący sprawę ustalili, że od początku nie miał zamiaru regulować należności za zakupione wcześniej rzeczy. W ten sposób oszukał kilkadziesiąt firm w całym kraju na przeszło 100.000 złotych.

Oszust wpadł dzięki czujności właścicieli jednej z bielskich firm. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Niewykluczone, że oszukanych firm może być znacznie więcej.

Bielski sąd, na wniosek policji i prokuratury, tymczasowo aresztował zatrzymanego. Oszust za swoją przestępczą działalność w więzieniu może spędzić najbliższe 8 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony