Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali w komisie auta, ale ich właścicielom nie oddawali pieniędzy

Data publikacji 15.10.2013

Do sądu został już skierowany akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu Piotrowi C. oraz 62-letniemu Marianowi P. Mężczyźni w jednym z autokomisów w Szczytnie przyjmowali w komis samochody osobowe i furgonetki, następnie sprzedawali je i pieniądze zatrzymywali dla siebie. Mężczyźni w ten sposób oszukali 35 osób wzbogacając się o prawie 700 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa oszustwa Piotrowi C. i Marianowi P. grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pracowali nad sprawą oszustw jakich w ciągu roku dopuścili się pracownicy jednego z autokomisów w Szczytnie. Do miejscowej komendy zgłosiło się 35 osób pokrzywdzonych. W trakcie zbierania materiału dowodowego ustalono, że pokrzywdzeni wystawiali swoje samochody różnych marek i wartości, nawet do 50 tysięcy złotych, na sprzedaż w Internecie. Po jakimś czasie dzwonili do nich chętni, jednakże podkreślali, że auto mogą kupić tylko przez autokomis w Szczytnie, gdzie otrzymają kredyt.

Sprzedający auta, zainteresowani taką ofertą, zawierali umowy z komisem i tam też zostawiali swoje samochody. Nieuczciwi handlarze 44-letni Piotr C. oraz 62-letni Marian P., sprzedawali auta osobowe i furgonetki, a pieniądze zamiast do właścicieli zostawiali dla siebie. W sumie mężczyźni wzbogacili się w ten sposób o prawie 700 tysięcy złotych. Piotr C. był już karany za podobne przestępstwa. W tej sprawie pod nadzorem prokuratora toczyło się śledztwo. Wobec Piotra C. oraz Mariana P., mieszkańców Szczytna, został już skierowany akt oskarżenia do sądu.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony