Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za przywłaszczenie ponad 300 tys. zł

Data publikacji 17.10.2013

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 57-letnią mieszkankę Wałbrzycha, podejrzaną o przywłaszczenie ponad 300 tys. zł. Kobieta zajmując kierownicze stanowisko w spółce należącej do skarbu państwa świadczącej usługi z zakresu opieki sanatoryjnej nadużyła udzielonych jej uprawnień. 57-latka zadysponowała pieniędzmi, które tak naprawdę były przeznaczone na prace na terenie uzdrowisk. Prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 70 tys.zł.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 57-letnią mieszkankę Wałbrzycha. Jak ustalili policjanci, kobieta w czasie kiedy zajmowała kierownicze stanowisko w spółce należącej do skarbu państwa świadczącej usługi z zakresu opieki sanatoryjnej, nadużyła udzielonych jej uprawnień i dopuściła się przywłaszczenia mienia ruchomego wartości ok. 300 tysięcy złotych. Podrabiała dokumentację w postaci umów - zlecenia, umów o dzieło na prace na terenie uzdrowisk. Prac tych nie wykonano, a niebagatelna suma pieniędzy trafiła do 57-latki. Jak się okazało, sprawczyni nie poprzestała na tym i po raz kolejny próbowała popełnić tego typu przestępstw, gdzie w grę wchodziło ponad 100 tysięcy złotych. W realizacji zamierzonego celu przeszkodziła jej kontrola zawartych umów.

Funkcjonariusze doprowadzili podejrzaną do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty nie tylko przywłaszczenia, ale również, które mają związek z osiąganiem korzyści majątkowych. Zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 70 tysięcy złotych.

W sprawie prowadzone jest śledztwo, gdzie wcześniej aresztowano już dwie osoby biorące udział w tym procederze. Górny wymiar kary jaki ciąży na osobie popełniającej tego typu przestępstwa to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony