Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili w aucie 120 kg tytoniu bez akcyzy

Data publikacji 17.10.2013

Ponad 120 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z Wałbrzycha wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej podczas kontroli drogowej. Towar przewozili w aucie dwaj mieszkańcy Wałbrzycha. Obaj usłyszeli zarzuty. Wartość uszczuplenia skarbowego z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę blisko 67 tys. zł.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym poruszali się dwaj mężczyźni w wieku 22 i 41 lat, mieszkańcy Wałbrzycha. Jak się okazało, zatrzymani do kontroli przewozili w aucie tytoń bez polskich znaków akcyzy. W sumie w pojeździe zabezpieczono ponad 120 kilogramów nielegalnego towaru. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Wczoraj usłyszeli zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Wartość uszczuplenia skarbowego z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę blisko 67 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przewożenie tytoniu bez polskich znaków akcyzy grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony