Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Toruńscy kryminalni zlikwidowali narkotykową działalność

Data publikacji 17.10.2013

38-latek z toruńskiej dzielnicy Dębowa Góra usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W pomieszczeniach przez niego użytkowanych policjanci znaleźli prawie 2300 nasion, ścięte konopie, sprzęt do ich uprawy, gotowy susz marihuany oraz wagę elektroniczną. Teraz podejrzanemu za tę narkotykową działalność grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata.

Mężczyzną już od pewnego czasu interesowali się kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Zebrane na jego temat informacje dostarczyły podstaw do dokonania przeszukania zajmowanego przez niego lokalu w jednym z mieszkań przy ul. Batorego w Toruniu. Tam policjanci znaleźli ścięte łodygi konopi, litrowy słoik z suszem, który w konsekwencji okazał się marihuaną o wadze ponad 350 g, a także pojemnik z nasionami, których było ponad 2300 sztuk. Ponadto kryminalni zabezpieczyli w mieszkaniu sprzęt służący do uprawy zakazanych roślin oraz chemikalia. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany został przebywający pod tym adresem 38-latek.

Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne miejsca przez niego użytkowane, dlatego przeszukali również altankę na Osiedlu Wrzosy. W domku policjanci znaleźli kolejny nielegalny towar i akcesoria świadczące o narkotykowej działalności. Stróże prawa zabezpieczyli tam kilka konopi z kwiatostanem, prawie 950 g zielonego suszu, a także sprzęt oraz wagę elektroniczną.

Dzisiaj (17.10.13), w asyście policjantów, zatrzymany 38-latek został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał m.in. zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i uprawy marihuany. Za przestępstwa te może mu grozić kara więzienia nie krótsza niż 3.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony