Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prowadziła auto mając 3 promile

Data publikacji 17.10.2013

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze po pościgu zatrzymali 27 – letnią mieszkankę Graboszyc, która kierowała samochodem mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Kobieta wpadła w ręce stróżów prawa tuż przed ruchliwą ulicą, gdzie dodatkowo radiowozy blokowały jej drogę ucieczki.

Do zdarzenia doszło o 14.00 w Zatorze, gdzie policjanci zauważyli wyjeżdżający ze stacji samochód marki Citroen, za którego kierownicą siedziała kobieta. Styl jej jazdy wskazywał na to, że może prowadzić pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze pojechali za nią dając sygnał do zatrzymania się. Niestety kobieta widząc radiowóz zamiast zjechać na pobocze i zatrzymać się, znacznie przyspieszyła chcąc uniknąć kontroli drogowej. Po kilku kilometrach brawurowej jazdy kobieta została zatrzymana tuż przed ruchliwą ulicą, gdzie dodatkowo dwa radiowozy blokowały jej ucieczkę. Policjanci natychmiast znaleźli się przy samochodzie i wyciągnęli nietrzeźwą i agresywną kobietę zza kierownicy. Jak się okazało kierowała mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie brawurowej ucieczki 27 – latka kierując w stanie nietrzeźwym popełniła przestępstwo i złamała wiele przepisów drogowych, a zebrane przez nią punkty karne niezależnie od jazdy w stanie nietrzeźwości pozwoliłyby na „kilkukrotne” zatrzymanie jej prawa jazdy.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony