Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano włamywacza

Data publikacji 17.10.2013

Dzięki kilkumiesięcznym, intensywnym działaniom operacyjnym wielu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, kolejny seryjny włamywacz usłyszał zarzuty. Tym razem aż 24. Od końca czerwca do 13 października br. 20-latek okradł dwadzieścia trzy domy, na łączną kwotę ponad 240 tysięcy złotych.

Sprawca - mieszkaniec Nowego Sącza - działał zarówno na terenie miasta, jak i powiatu nowosądeckiego. Tylko w Nowym Sączu okradł kilkanaście domów jednorodzinnych, położonych przy ulicach: Lwowskiej, Granicznej, Gajowej, Dąbrowskiej, Radzieckiej, Wierzbowej, Kleberga, Rokitniańczyków, Browarnej, Towarowej, Axentowicza i Jamnickiej, natomiast na terenie powiatu kradł w Nawojowej, Królowej Polskiej, Brzeznej, Muszynie, Krynicy-Zdroju i Ubiadzie. Do wszystkich wymienionych posesji włamywał się, jednak w pięciu kolejnych przypadkach wykorzystał fakt, że nie były one zamknięte, a jeden raz został spłoszony przez właścicieli budynku. Takie sytuacje wystąpiły przy ulicach: Nadbrzeżnej, Długoszowskiego, Barbackiego, Zawiszy Czarnego, Lachów Sądeckich i Brzeziny w Nowym Sączu.

20-letni złodziej nie gardził niczym, co miało jakąkolwiek wartość. Jego łupem padały najczęściej pieniądze, biżuteria, dokumenty, sprzęt elektroniczny, monety kolekcjonerskie, a nawet kosmetyki.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu postawili młodemu mężczyźnie 24 zarzuty. Z uwagi na to, że sądeczanin miał już na koncie wyrok za podobne przestępstwa, za popełnione czyny grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Teraz sądeccy policjanci intensywnie pracują nad odzyskaniem skradzionego mienia. Na chwilę obecną odzyskali już część biżuterii i sprzętu elektronicznego.

(KWP w Krakowie / pt)

 

Powrót na górę strony