Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatnie pożegnanie

Dzisiaj w Kościele pw. MB Królowej Polski w Lublinie pożegnaliśmy naszego kolegę asp. Tomasza Skowronka, który zginął tragicznie podczas służby 13 października 2013r. Rodzina, policjanci, przyjaciele, a także mieszkańcy Lublina wszyscy zgromadzili się na cmentarzu na Kalinowszczyźnie, by pożegnać Tomasza.

Dzisiaj o godzinie 12.00 w Kościelepw. MB Królowej Polski w Lublinie odbyło się nabożeństwo żałobne, podczas którego pożegnano tragicznie zmarłego funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Lublinie śp. asp. Tomasza Skowronka.

Tragiczna śmierć policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie poruszyła wszystkich funkcjonariuszy naszego garnizonu oraz mieszkańców miasta. Na dzisiejszą uroczystość pogrzebową przybyło wielu kolegów, przyjaciół i współpracowników Tomasza, by towarzyszyć mu w tej ostatniej drodze.     

Po uroczystej mszy żałobny kondukt przeszedł ulicami Lublina na cmentarz na Kalinowszczyźnie. Dla rodziny, przyjaciół i policjantów, którzy pracowali z Tomaszem były to bardzo trudne chwile. Każdy z nas będzie pamiętał Tomka jako wspaniałego człowieka, policjanta i przyjaciela.

Zawsze był aktywny i życzliwy. Nie prosił o pomoc, ale sam z przyjemnością pomagał innym. Był zawsze spokojny i uśmiechnięty. W pracy był lubiany i doceniany przez przełożonych. Umiejętnie godził służbę w Policji, miłość do rodziny i zainteresowania. Jego ogromną pasją łączącą się ze służbą w Policji były motocykle. Także koledzy motocykliści towarzyszyli mu podczas ostatniej drogi.

Asp. Tomasz Skowronek miał 37 lat, zostawił żonę i córkę. W Policji służył od przeszło 14 lat. Większość tego czasu w ruchu drogowym. Zginął tragicznie 13 października w wypadku, do którego doszło przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie.

(KWP w Lublinie / pt)

Powrót na górę strony