Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wyłudzić kredyt - wpadł na gorącym uczynku

Data publikacji 18.10.2013

Gorzowscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 35-letniego mieszkańca Włocławka, który przed weekendem usiłował wyłudzić z banku 120 tysięcy złotych. Mężczyzna był już wcześniej notowany i odbywał karę pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce ok. 15:00 w ubiegły piątek tj. 18 października 2013 roku. Do jednej z placówek bankowych w Gorzowie Wlkp. przyszedł mężczyzna, który przedstawiając niezbędną dokumentację, próbował uzyskać kredyt w wysokości 120 tysięcy złotych. Jednak nie sam brak zdolności kredytowej był powodem niezrealizowania tej operacji, a wątpliwa autentyczność przedstawionych zaświadczeń. Taka sytuacja była powodem wezwania na miejsce gorzowskich policjantów, którzy po chwili byli już do dyspozycji pracowników banku. Ich ustalenia potwierdziły, że mężczyzna bezprawnie próbował zdobyć pieniądze.

Do Gorzowa przyjechał dwa dni wcześniej, a wybór tej godziny i dnia na wizytę w banku, najprawdopodobniej spowodowany był jego przypuszczeniem, że przed weekendem procedura związana z weryfikacją przedłożonych dokumentów nie będzie wystarczająca do stwierdzenia ich nieprawidłowości. Doświadczenie pracowników banku na to jednak nie pozwoliło.

35-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty związane z usiłowaniem wyłudzenia kredytu. Grozi mu surowa kara bowiem za przestępstwo, które mu zarzucono, zagrożone jest karą nawet 8 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że mężczyzna był już uprzednio karny i odbywał karę pozbawienia wolności, do więzienia może trafić na dłużej.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

Powrót na górę strony