Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie plantacje konopi zlikwidowane

Data publikacji 18.10.2013

Policjanci z Pułtuska i Ostrowi Mazowieckiej zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, sprzęt wykorzystywany do ich uprawy, a także pojazdy służące do popełniania przestępstw. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowano wstępnie na ok. 1,5 miliona złotych. Policjanci pracują nad obiema sprawami. Nie wykluczają dalszych zatrzymań.

W tym tygodniu policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie i uprawę środków odurzających. Do zatrzymania doszło na jednej z posesji gminy Gzy. W trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego  przez mężczyznę policjanci ujawnili uprawę krzewów konopi oraz ponad 213 gramów marihuany. Podczas dalszych czynności, w pobliskim lesie, funkcjonariusze znaleźli plantację konopi indyjskich. Tam zabezpieczyli 22 kolejne krzewy. Jak ustalili śledczy, uprawa również należała do 24-latka.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi powiatu pułtuskiego zarzutu posiadania i uprawy środków odurzających. Według opinii biegłych znalezione środki odurzające stanowią znaczną ilość narkotyku, a ich czarnorynkowa wartość przekracza 10 tys. złotych. Prokurator zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Mężczyźnie grozi do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Również w tym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej na terenie miejscowości Budy Grudzie ujawnili uprawę krzewów konopi indyjskich. Kryminalni w czasie przeszukania posesji znaleźli profesjonalnie wyposażoną i prowadzoną uprawę konopi indyjskich oraz kilka odciętych krzaków i słoik z suszem roślinnym. Do zasilania urządzeń niezbędnych do uprawy sprawcy używali paliwowego agregatu prądotwórczego. Policjanci zabezpieczyli cały sprzęt służący do prowadzenia uprawy.

Ponadto na posesji zaparkowane były również dwa samochody, wewnątrz których znajdowało się 119 ściętych dużych roślin konopi indyjskich oraz dwa worki wypełnione suszem roślinnym. Wartość zabezpieczonych narkotyków oraz sprzętu wykorzystywanego do jego uprawy, a także pojazdów oszacowano wstępnie na Ok. 1,5 miliona złotych. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawców.

(KWP w Radomiu / mj)

Film Dwie plantacje konopi zlikwidowane

Opis filmu: narkotyki, plantacje, konopie indyjskie, uprawy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Dwie plantacje konopi zlikwidowane (format flv - rozmiar 2.94 MB)

Powrót na górę strony