Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie dziuple, jeden zatrzymany

Data publikacji 18.10.2013

Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP na terenie powiatu wołomińskiego ujawnili dwie dziuple samochodowe. Zabezpieczyli też 5 samochodów pochodzących z kradzieży. W ręce policjantów wpadł 39-letni Mariusz Ch. Mężczyzna będzie odpowiadał za paserstwo skradzionej w Berlinie toyoty auris. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową w trakcie działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości zorganizowanej związanej z kradzieżami samochodów na terenie garnizonu warszawskiego, ale także i Niemiec zatrzymali 39-letniego Mariusza Ch. ps.”Choina”. Mężczyzna jest podejrzany o paserstwo skradzionej na terenie Berlina toyoty auris. Tego samego dnia na terenie powiatu wołomińskiego policjanci z „samochodówki” ujawnili dwie "dziuple". W jednej z nich zabezpieczyli wspomnianą wcześniej toyotę auris, a także częściowo zdemontowane toyotę avensis i lexusa. Ponadto zabezpieczyli części samochodowe pochodzące ze skradzionych pojazdów i amunicję.

W drugiej "dziupli" policjanci zabezpieczyli dwie, najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży, mazdy. Policjanci podejrzewają, że ich numery identyfikacyjne zostały przerobione.

Prowadzący sprawę ustalają teraz osoby, które mogą należeć do międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów na terenie Polski i Niemiec.

Wobec Mariusza Ch. prokurator zastosował policyjny dozór.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony