Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za włamania do mieszkań

Data publikacji 18.10.2013

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Niemcach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 22 lat podejrzanych o szereg włamań do domów jednorodzinnych. Policjanci odzyskali cześć zrabowanego mienia m.in. kolekcję znaczków filatelistycznych, złotą biżuterię, zegarki, monety kolekcjonerskie oraz miecz samurajski. Funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli marihuanę i broń gazową wraz z amunicją. Na tym etapie prowadzonego postępowania łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych szacowana jest na około 150 tys. złotych. 33-letni Rafał M. w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Teraz za popełnione czyny odpowiadał będzie w warunkach powrotu do przestępstwa.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 22 i 33 lat podejrzewanych o włamania do domów jednorodzinnych. Do zatrzymania włamywaczy doszło w jednym z mieszkań na Kalinowszczyźnie. Podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywali włamywacze funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli m.in.: kolekcję znaczków filatelistycznych i monet, złotą biżuterię - łańcuszki, bransolety i kolczyki, zegarki oraz miecz samurajski. Odnaleźli także ponad 80 g marihuany oraz broń gazową wraz magazynkiem i amunicją.

Z ustaleń policjantów z KMP w Lublinie oraz z Komisariatu Policji w Niemcach wynika, że zatrzymani mają związek z włamaniami do mieszkań i domów jednorodzinnych w Lublinie i okolicach miasta. Do przestępstw tych doszło w okresie ostatnich trzech miesięcy m.in. w Kalinówce, Turce i Dąbrowicy. Włamywacze wykorzystywali czas, gdy w mieszkaniach nikogo nie było. Pokonywali najczęściej zabezpieczenia drzwi balkonowych i okien. Kradli pieniądze oraz inne wartościowe przedmioty. Z jednego z mieszkań w Lublinie skradzione zostały okazy kolekcjonerskie w tym kolekcja wartościowych monet, znaczków i miecz samurajski. Na tym etapie prowadzonego postępowania łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych szacowana jest na kwotę około 150 tys. złotych.

Śledczy udowodnili podejrzanym łącznie 5 kradzieży z włamaniem do domów oraz jedno usiłowanie włamania. Złodzieje usiłowali dokonać kradzieży pojazdu marki Honda sprzed jednego z domów w Kalinówce. Mężczyźni odpowiadać będą także za posiadanie środków odurzających oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Jeden z zatrzymanych, 33-letni Rafał M. w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Odpowiadał m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Zarówno policja jak i prokuratura rejonowa wnioskowali o areszt. Wczoraj sąd przychylił się do ich wniosku stosując 3-miesięczny areszt tymczasowy.

(KWP w Lublinie / mj)

Film Odpowiedzą za włamania do mieszkań

Opis filmu: kradzieże z włamaniem

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowiedzą za włamania do mieszkań (format flv - rozmiar 10.93 MB)

Powrót na górę strony