Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli dopalacze

Data publikacji 18.10.2013

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczyli blisko 6 tysięcy sztuk środków zastępczych – tzw. dopalaczy o wartości blisko 200 tys. zł. Po informacji o zatruciu dopalaczami jaką otrzymywali radomscy policjanci, wszczęto postępowanie w kierunku bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo osób, które je spożyły. Mieszkaniec Radomia zgłosił, że jego nieletni syn po spożyciu takiej substancji trafił do szpitala.

Informacje o tym, że w Radomiu rozprowadzane są dopalacze skrupulatnie weryfikowali policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Sprawdzając wszystkie sygnały zatrzymali 18-latka, który miał przy sobie tzw. dopalacze o nazwie Cząstka Boga. W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych policjanci ustalili miejsce, w którym najprawdopodobniej sprzedawane są dopalacze. Po sprawdzeniu jednego ze sklepów przy ulicy 25-Czerwca funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt saszetek foliowych z napisem Cząstka Boga z zawartością dopalaczy. Po informacji od policjantów o handlu „środkami zastępczymi” kontrolę przeprowadził tam także sanepid. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu nakazał wstrzymać wprowadzanie do obrotu tych produktów oraz  zaprzestanie prowadzenia działalności w tym sklepie.

Policjanci na tym nie poprzestali i w następnych dniach zatrzymali 29-letniego mieszkańca województwa łódzkiego, który zaopatrywał w „towar” ten sklep. Zatrzymali go dokładnie w momencie, w którym przyjechał z dostawą. Funkcjonariusze w wyniku przeszukania jego pojazdu zabezpieczyli ok. 6 tysięcy opakowań z zawartością  dopalaczy o nazwie Cząstka Boga o wartości około 200 tys. złotych.

Zabezpieczone przedmioty zostaną poddane badaniom laboratoryjnym, a ich wyniki zadecydują o dalszym toku postępowania.

W ciągu ostatnich dni w kilku miastach w kraju doszło do zatruć dopalaczami. We wszystkich przypadkach do szpitala trafiły bardzo młode osoby. Część substancji, z których wytwarza się dopalacze, zostało już wpisanych na listę środków zakazanych. Niektóre z nich mogą być silnie uzależniające i niebezpieczne dla zdrowia i życia.

(KWP w Radomiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.83 MB)

Powrót na górę strony