Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudziły ponad pół miliona złotych

Data publikacji 18.10.2013

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali dwie kobiety podejrzane o pośredniczenie przy wyłudzaniu kredytów bankowych. Funkcjonariusze zakończyli ich nielegalną działalność. Wobec podejrzanych został zastosowany policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie pracując nad sprawami wyłudzeń bankowych zatrzymali dwie kobiety. Z informacji zebranych przez policjantów wynika, że 31 i 38-latka pośredniczyły w wyłudzaniu kredytów. Dostarczały lub pomagały wprowadzać fałszywą dokumentację w postaci zaświadczeń o zatrudnieniu, za co otrzymywały pieniądze od kredytobiorców. Były to kwoty od 500 zł do 5 tys. złotych.

Policjanci przeszukując ich mieszkania, znaleźli niewypełnione druki zaświadczeń o zatrudnieniu z naniesionymi pieczęciami, wnioski o udzielenie pożyczki, komputery oraz tablet. Za pomocą tych dokumentów co najmniej 25 osób uzyskało kredyty o łącznej wysokości 560 tys. złotych na szkodę banku. Udzielone kredyty nie są spłacane. Nieuczciwi kredytobiorcy również nie unikną odpowiedzialności karnej. Zatrzymanym kobietom wczoraj przedstawiono łącznie 12 zarzutów za oszustwa i wyłudzenia kredytów. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że będą kolejne zatrzymania. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony