Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Eksplozja materiału wybuchowego zabiła 18-latka

Data publikacji 18.10.2013

18-letni mieszkaniec Kosina gm. Annopol zginął w wyniku eksplozji. Jak wynika z policyjnych ustaleń, eksplozja nastąpiła w momencie budowy ładunku wybuchowego. Policjanci zabezpieczyli miejsce wybuchu. Przeprowadzone przeszukanie u kolegi denata ujawniło środki mogące służyć do wytworzenia materiału wybuchowego. Wszystkie materiały zostały sprawdzone i zabezpieczone przez policyjnych pirotechników.

Policjanci z Kraśnika wczoraj ok. godz. 20.00 zostali powiadomieni o eksplozji w miejscowości Kosin gm. Annopol. Na miejsce wybuchu zostały skierowane służby ratunkowe. Niestety, efekt eksplozji okazał się tragiczny, na miejscu zginął 18-letni mieszkaniec Kosina. Miejsce wybuchu zostało zabezpieczone przez Straż Pożarną i Policję, wezwana została grupa pirotechniczna.

Z ustaleń wynika, że czterech młodych (17-18 lat) chłopców budowało petardy, tym razem skończyło się tragicznie. W przydomowym warsztacie podczas budowy petardy nastąpił wybuch. Osiemnastoletni chłopak zginął raniony odłamkami. Na szczęście trzej pozostali młodzi ludzie na chwilę przed eksplozją opuścili pomieszczenie.

Przeprowadzone przeszukanie u jednego z chłopców, który był na miejscu wybuchu ujawniło amatorskie laboratorium chemiczne, środki mogące służyć do wytworzenia materiałów wybuchowych i ich odpalania. Wszystkie te środki są ogólnie dostępne, a posiadanie ich nie jest zabronione.

Wszystkie substancje zostały sprawdzone oraz zabezpieczone przez pirotechników policyjnych i zostaną przesłane do badań.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony