Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana para oszustów

Data publikacji 18.10.2013

Będzińscy kryminalni zajmujący się sprawą szeregu oszustw i wyłudzeń na terenie województwa śląskiego zatrzymali 27-letnią kobietę i jej 29-letniego partnera. Para oszustów działała od stycznia 2012 roku wyłudzając pożyczki oraz usługi hotelowe na łączną kwotę ponad 300 tys. złotych. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz prokurator. Za popełnione przestępstwa za kratkami mogą spędzić najbliższe 8 lat.

Będzińscy policjanci zatrzymali parę oszustów w wynajmowanym przez nich mieszkaniu na terenie Katowic. Śledczy ustalili, że działali oni od stycznia 2012 roku wykorzystując głównie zaufanie jakim obdarzały ich inne osoby. W gronie rodziny i znajomych kobiecie udało się pożyczyć ponad 300 tys. złotych na rzekomą pilną operację ratującą jej życie. W okresie swojej przestępczej działalności dokonali także wyłudzeń drobniejszych kwot pieniędzy. Oszustka obiecywała swoim ofiarom pośrednictwo przy zakupie mieszkań po atrakcyjnej cenie, czy też przy zakupie z wysokim rabatem sprzętu AGD. Wszystko wskazuje na to, że para ma na swoim koncie również wyłudzenia usług hotelowych na terenie województwa śląskiego.

Zarzut, który usłyszała 27-latka, obejmował łącznie 19 czynów, natomiast jej partner odpowie za udział w sześciu przestępstwach. Śledczy prowadzący postępowanie nie wykluczają jednak możliwości uzupełnienia zarzutów o kolejne przestępcze czyny. O dalszym losie pary oszustów zdecyduje teraz prokurator. Za popełnione przestępstwa za kratkami mogą spędzić najbliższe 8 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony