Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkowała i sprzedawała nielegalny alkohol i papierosy. Jej klienci to nawet 14-letnie dzieci

Data publikacji 18.10.2013

Blisko 200 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 50 butelek alkoholu znaleźli w jednym z mieszkań ostródzcy policjanci. Nielegalny towar mieszkanka Ostródy przechowywała w mieszkaniu, w którym „urządziła” nielegalny sklepik. Funkcjonariusze na gorącym uczynku ujawnili, jak kobieta sprzedała papierosy 14 i 15-letnim dziewczynkom. Teraz ze swojego postępowania kobieta będzie się tłumaczyć przed sądem. Za sprzedaż i wyrabianie alkoholu oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy może jej grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Wczoraj policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zapukali do mieszkania 65-letniej mieszkanki Ostródy. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta przechowuje, sprzedaje i wyrabia papierosy oraz alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Policjanci na gorącym uczynku „przyłapali” kobietę, kiedy sprzedawała nielegalne papierosy dwóm dziewczynkom w wieku 14 i 15 lat. Nastolatki zapłaciły po 30 groszy za każdą zakupioną sztukę. W czasie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli blisko 3000 sztuk papierosów pochodzących z przemytu, część z nich było w paczkach, a część w woreczkach, przeznaczonych do sprzedaży na sztuki. Znaleziono też worek krajanki tytoniowej, służącej do produkcji papierosów.

W mieszkaniu znajdowało się również około 50 butelek alkoholu wyprodukowanego z niewiadomego pochodzenia substancji. Prowadzone postępowanie wyjaśni, czy mógł być on szkodliwy dla zdrowia lub życia.

Kobieta wyjaśniła policjantom, że sprzedając nielegalne wyroby, dorabia w ten sposób do emerytury. Teraz będzie się tłumaczyć ze swojego postępowania. Może jej grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

(KWP w Olsztynie / mj)

 

Powrót na górę strony