Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita siatka narkotykowa

Data publikacji 18.10.2013

Cieszyńscy policjanci rozbili siatkę narkotykową. Kryminalni zatrzymali 35 osób, którym przedstawili łącznie blisko 80 zarzutów. Główny podejrzany w ciągu kilku miesięcy wprowadził do obrotu ponad 1500 działek dilerskich marihuany.Wkrótce do sądu trafią akty oskarżenia skierowane przeciwko dilerowi i jego klientom.

Do pierwszego zatrzymania doszło na początku roku w Cieszynie. Wtedy 20-letni mieszkaniec Cieszyna wpadł podczas kontroli drogowej na terenie miasta. Posiadał przy sobie kilkadziesiąt gramów marihuany, które zakupił po czeskiej stronie. Policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową wnikliwie przeprowadzili dochodzenie w jego sprawie. Okazało się, że od jesieni ubiegłego roku do lutego br. wprowadził do obrotu ponad 1500 działek dilerskich marihuany. Wielokrotnie przekraczał granicę polsko-czeską, przez którą przemycał różne ilości narkotyków. Kryminalni ustalili także kolejne 34 osoby, do których trafiły narkotyki. Wśród nich było 6 nieletnich. W większości są to mieszkańcy Cieszyna. Łącznie przedstawiono im 78 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Aż 43 zarzuty mi.in. posiadania, przemytu, udzielania i sprzedaży ma na koncie 20-letni główny podejrzany.

Niebawem do sądu trafią akty oskarżenia skierowane przeciwko kilkudziesięciu podejrzanym. O losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

(KWP w Katowicach / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 929.43 KB)

Powrót na górę strony