Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepsi policjanci pełniący służbę w PDOZ

Data publikacji 18.10.2013

W dniach 16 – 18 października 2013 roku w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu odbyła się trzecia edycja wojewódzkich zawodów policjantów pełniących służbę w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, zorganizowanych przez Wydział Konwojowy KWP w Łodzi.

W zawodach wzięło udział 20 policjantów zgłoszonych przez  kierowników jednostek, w których znajdują się w/w pomieszczenia. W  ramach zawodów rozegrano cztery konkurencje: test wiedzy zawodowej  związany tematycznie ze służbą w PdOZ, symulacja zwolnienia osoby z  pomieszczeń, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz techniki  obezwładniania osób.

Na auli Ośrodka Szkolenia Policji zawody uroczyście  zakończył Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi mł. insp. Marek  Nosowicz, który wskazał m.in. na zainteresowanie tematyką zawodów ze  strony Wydziału Konwojowego Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy  Głównej Policji. Pomysłodawca zawodów podkom. Adam Mirowski wskazał na  znaczenie zawodów dla motywacji policjantów do lepszej, wydajniejszej  pracy oraz wypracowania rozwiązań pożądanych dla całego garnizonu  łódzkiego Policji.

Naczelnik Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi wręczył  dyplomy dla policjantów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w  poszczególnych konkurencjach:

- Test wiedzy – st. sierż. Michał Roza (KPP Zduńska Wola),

- I pomoc przedmedyczna – st. sierż. Dariusz Łechtański (KPP Pabianice),

- Symulacja zwolnienia osoby z PdOZ – st. asp. Dariusz Matuszczyk (KPP  Łódź -Wschód),

- Stosowanie technik obezwładniania osób – st. sierż. Dariusz Łechtański  (KPP Pabianice).

Ponadto z inicjatywy Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w  Łodzi ds. ochrony praw człowieka kom. Małgorzaty Ratajczyk, uroczyście  wręczono publikacje funkcjonariuszom, którzy w trakcie inscenizacji  wykazali się ponadprzeciętną wiedzą i umiejętnościami w zakresie  poszanowania praw człowieka:

- sierż. szt. Krzysztof Grzelak – KMP Skierniewice,

- sierż. szt. Wiktor Bocian – KPP Sieradz.

W klasyfikacji generalnej zawodów najlepszymi funkcjonariuszami okazali się:

I miejsce – st. sierż. Michał Roza (KPP Zduńska Wola)

II miejsce – st. sierż. Dariusz Łechtański (KPP Pabianice)

III miejsce – sierż. szt. Wiktor Bocian (KPP Sieradz)

IV miejsce – st. asp. Dariusz Matuszczyk (KPP Łódź - Wschód).

Uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i pucharów dla najlepszych trzech policjantów wyłonionych w zawodach nastąpi w dniu 25 października 2013  roku w OSZP w Sieradzu w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego  Policji w Łodzi.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony