Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęli blisko 30 tysięcy nielegalnych papierosów

Data publikacji 19.10.2013

Prawie 30 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy przejęli sosnowieccy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Stróże prawa zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który rozprowadzał nielegalny alkohol i papierosy, na terenie targowisk miejskich. Teraz mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.

Sosnowieccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 45-latka. Mężczyzna jest podejrzany o handel papierosami i alkoholem bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jego działalności funkcjonariusze przyglądali się przez kilka ostatnich dni. Jak ustalili śledczy, mężczyzna nielegalny alkohol i papierosy rozprowadzał na terenie targowisk miejskich, w różnych miastach województwa.

Stróże prawa zabezpieczyli prawie 30 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 8 litrów alkoholu. Wartość uszczuplonego podatku akcyzowego w tej sprawie urząd celny szacuje na ponad 20 tysięcy złotych. Rynkowa wartość zatrzymanego przez policjantów towaru to ponad 16 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełniony czyn grozi mu wysoka grzywna i kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP Katowice / ik

Powrót na górę strony