Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali domowy arsenał broni

Data publikacji 19.10.2013

Kara nawet 8 lat pozbawienia wolności może grozić mieszkańcowi Iławy, który w domu nielegalnie posiadał broń i amunicję. Znaczną część arsenału policjanci znaleźli w specjalnie przygotowanym, ukrytym pomieszczeniu. Zabezpieczono ponad 25 sztuk broni palnej różnego rodzaju oraz 2600 sztuk amunicji różnego kalibru. W działaniach funkcjonariuszom towarzyszył policyjny pies specjalizujący się w ujawnianiu materiałów wybuchowych. Teraz Piotr G. będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem

Policjanci ustalili, że w jednym z domów jednorodzinnych w Iławie może znajdować się nielegalna broń i amunicja. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie przeszukali pomieszczenia budynku. Tam znaleźli różnego rodzaju broń palną, m.in. 15 sztuk broni krótkiej i 10 długiej oraz  broń pneumatyczną.

Policjanci zabezpieczyli również elementy składowe broni, a także 2600 sztuk amunicji różnego rodzaju. Większość arsenału sprawca przechowywał w specjalnie do tego przygotowanym, ukrytym pomieszczeniu. W działaniach udział brał pies policyjny specjalizujący się w ujawnianiu materiałów wybuchowych.

Właścicielem nielegalnych przedmiotów okazał się Piotr G. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jest kolekcjonerem militariów, a broń kupował na portalach aukcyjnych. Całość znaleziska została zabezpieczona. 32-latek odpowie teraz przed sądem. Za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego pozwolenia grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn / ik

Film Zlikwidowali domowy arsenał broni

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowali domowy arsenał broni (format flv - rozmiar 7.07 MB)

Powrót na górę strony