Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali trzy osoby z pożaru

Data publikacji 20.10.2013

Policjanci z Malborka wyprowadzili z płonącej kamiennicy trzy osoby. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy prawdopodobnie uratowała życie 7-letniej dziewczynce, 64-letniej kobiecie oraz 50-letniemu mężczyźnie.

Dyżurny malborskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań, w kamienicy przy ulicy Kościuszki w Malborku. Na miejsce natychmiast skierowano wszystkie służby ratunkowe.

Funkcjonariusze w trakcie sprawdzania  pomieszczeń budynku znaleźli na klatce schodowej, na ostatnim piętrze, półprzytomnego mężczyznę. Jeden z funkcjonariuszy od razu wyprowadził 50-letniego mieszkańca na zewnatrz, ponieważ sam nie był w stanie trafić do wyjścia. W tym czasie drugi z policjantów sprawdzał czy ktoś jeszcze nie potrzebuje pomocy. Po chwili policjant w jednym z mieszkań znalazł 64-letnią kobietę i wyprowadził ją z domu.

W trakcie dalszego przeszukiwania zadymionych pomieszczeń jeden z mundurowych znalazł 7-letnią dziewczynkę. Bez wahania wziął ją na ręce i wyniósł z mieszkania. Dziecko oddał zaniepokojonym rodzicom.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów wszystkie osoby zostały uratowane,

Aspirant Łukasz Przypisny jest doświadczonym policjantem. Pracuje w policji od 11 lat, jest dzielnicowym gminy Malbork. To nie pierwsze doświadczenie tego typu w jego karierze policyjnej. W 2007 roku wyprowadził z płonącej stodoły w miejscowości Stogi dwie starsze osoby.

Starszy sierżant Marek Władyka jest policjantem Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Pracuje w policji od 6 lat. On również interweniował już w nietypowych i wymagających zimnej krwi sytuacjach. Zapobiegł dwukrotnie próbom samobójczym ratując osoby, które chciały skoczyć z wiaduktu kolejowego i mostu nad Nogatem.

KWP Gdańsk / ik

 

Powrót na górę strony