Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Emerytowany policjant interweniował w sklepie

Data publikacji 20.10.2013

Emerytowany policjant zareagował na agresję klienta sklepu.Napastnik ranił go ostrym narzędziem, na szczęście niegroźnie – dzięki szczegółom zapamiętanym przez policjanta szybko ustalono rysopis sprawcy. 31 – latek został zatrzymany wkrótce po zdarzeniu.

Cała sytuacja miała swój początek w sklepie, przy kasie podczas płacenia za zakupy. 31 - letni mężczyzna próbował uiścić rachunek sklepowy posługując się kartą należącą do innej osoby. Ekspedientka tłumaczyła, że nie może przyjąć takiej karty, a klient nie może autoryzować transakcji.

Tłumaczenia jednak nie pomagały, 31 - latek zachowywał się bardzo agresywnie. W pewnym momencie uwagę zwrócił mu inny mężczyzna stojący w kolejce, jak się okazuje emerytowany policjant. Awanturnik wyszedł ze sklepu, jednak zaczekał tam na policjanta i zaatakował go raniąc ostrym narzędziem – na szczęście niegroźnie. 

Szybko wezwani na miejsce funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Szczegółowo zapamiętany rysopis pomógł zatrzymać napastnika tuż po zdarzeniu – trafił on do policyjnego aresztu. Wkrótce zostanie przesłuchany.

Mundurowi przy zatrzymanym znaleźli narkotyki. Czy mężczyzna był pod ich wpływem? – dowiemy się gdy poznamy wyniki przeprowadzonych badań.

Zabezpieczono także narzędzia służące do włamania – teraz policjanci ustalają czy zostały one użyte do popełnienia przestępstwa.

KWP Kraków / ik

Powrót na górę strony