Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ ujawnili śmiercionośne ładunki

Data publikacji 21.10.2013

Policjanci CBŚ ujawnili i zabezpieczyli pociski i miny z okresu II Wojny Światowej. Zostały zmagazynowane w podwarszawskim lesie, najprawdopodobniej w celu wykorzystania znajdującego się w nich materiału wybuchowego do celów przestępczych.

Funkcjonariusze Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru CBŚ KGP, w wyniku pracy operacyjnej, zlokalizowali miejsce, gdzie na terenie jednego z podwarszawskich kompleksów leśnych zmagazynowano urządzenia wybuchowe pochodzenia wojskowego.

Wspólnie z Funkcjonariuszami Wydziału d/w z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP niezwłocznie zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty i oznakowali miejsce ich zmagazynowania. Łącznie ujawniono 145 urządzeń pochodzenia wojskowego wypełnionych materiałem wybuchowym o wadze około 90 kg. Były to zarówno pociski artyleryjskie, granaty moździerzowe i ręczne jak i miny. Pochodziły one z okresu II Wojny Światowej. Materiał wybuchowy w nich zawarty, po odzyskaniu, mógł być wykorzystany w działalności przestępczej.

Ujawnione przez policjantów urządzenia wybuchowe wciąż stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia. Na miejsce zostali wezwani żołnierze z patrolu saperskiego, którym przekazano niebezpieczne przedmioty. Zostaną one przewiezione na poligon i zneutralizowane przez żołnierzy.

CBŚ

Powrót na górę strony