Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrok dla piłkarza za prowokowanie kibiców

Data publikacji 21.10.2013

Sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieście wydał wyrok w sprawie piłkarza Ostrovi Ostrów Mazowiecka w związku z sobotnim meczem na stadionie Polonii Warszawa. Sąd orzekł od oskarżonego 26-letniego Rafał R. między innymi świadczenie pieniężne na rzecz jednego z funduszy pomocy pokrzywdzonym.

Do zdarzenia doszło podczas sobotniego meczu piłkarskiego pomiędzy Ostrovią Ostrów Mazowiecka a Polonią Warszawa. 26-letni Rafał R., zawodnik Ostrovi, schodząc z murawy boiska do szatni pokazał w kierunku kibiców Polonii Warszawa palcami dłoni ułożonymi w kształcie litery „L” gest uważany za symbol klubu Legii Warszawa.

Jego zachowanie, wyczerpujące znamiona czynu z art. 61 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, skutkowało agresją kibiców Polonii Warszawa i koniecznością podjęcia działań zapobiegawczych przez służby porządkowe.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wydał wczoraj wyrok w tej sprawie, orzekając od oskarżonego Rafała R. świadczenie pieniężne w kwocie 1000 złotych na rzecz jednego z funduszy pomocy pokrzywdzonym.

Zasądził także od oskarżonego na rzecz Skarbu Państwa koszty sądowe w wysokości 572 złotych.

Ponadto postępowanie karne wobec oskarżonego warunkowo umorzył na okres 2 lat tytułem próby.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony