Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany volkswagen i zatrzymany w pościgu sprawca kradzieży

Data publikacji 21.10.2013

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie odzyskali VW Caddy skradzionego w Niemczech. Wartość odzyskanego samochodu to ponad 71 tysięcy złotych. Zatrzymany obywatel Niemiec usłyszał zarzut paserstwa.

W ubiegły czwartek /17.10/ policjanci Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie pełnili służbę na terenie Boczowa. Po godzinie 17.00 podczas patrolowania drogi k-92 zauważyli samochód osobowy VW Caddy, którego kierowca popełnił wykroczenie. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i udali się za pojazdem, by zatrzymać sprawcę wykroczenia. Kierowca nie zareagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy i podjął ucieczkę. Na drodze zmieniał kilkakrotnie kierunek jazdy, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie w Pniowie kierowca VW zjechał w drogę leśną i po około 2 km jadąc polem próbował przebić się przez ogrodzenie zabezpieczające uprawy, kiedy nie udało mu się wyjechać porzucił auto, a sam pobiegł do lasu.

Sulęcińscy policjanci oraz przewodnik z psem tropiącym udali się w pościg za uciekinierem. Z uwagi na posiadane informacje dotyczące wyglądu kierowcy inny patrol przeszukiwał pobliskie rejony parkingów i stacji paliw. Po około 2 godzinach poszukiwań okazało się, że zbieg próbował ukryć się w jednej z restauracji w pobliskiej miejscowości. Funkcjonariusze zastali go siedzącego przy stoliku. 36-letni obywatel Niemiec został zatrzymany i doprowadzony do sulęcińskiej komendy.

Chwilę później funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku potwierdzili, że VW Caddy (rok produkcji 2012) tego samego dnia skradziony został z terenu Niemiec. Odzyskany przez Policję samochód, wart ponad 71 tys. złotych, zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Pojazd niebawem zostanie zwrócony właścicielowi. W piątek (18.10) zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony