Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowa plantacja zlikwidowana - zabezpieczone rośliny o wartości 3 milionów złotych

Data publikacji 21.10.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, współpracując z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu i legnickiej Straży Granicznej, zlikwidowali na terenie powiatu lubańskiego plantację konopi indyjskich. W efekcie prowadzonych działań zabezpieczono ponad 760 krzewów oraz 24 kilogramy suszu o wartości nie mniejszej niż 3 miliony złotych. W sprawie tej zatrzymano 30-letniego mężczyznę, mieszkańca jednej z miejscowości położonych w powiecie wołowskim. Zatrzymany, po usłyszeniu zarzutów, został tymczasowo aresztowany.

Do realizacji doszło po tym, jak policjanci CBŚ i funkcjonariusze Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych wcześniej wspólnych działań operacyjnych, ustalili, a następnie zlokalizowali posesję, gdzie prawdopodobnie znajduje się dużych rozmiarów plantacja konopi. Po wejściu na teren posesji funkcjonariusze znaleźli w jednym z zabudowań gospodarczych dużą ilość krzewów konopi, uprawianych na dwóch kondygnacjach budynku. Łączna waga ponad 760 krzewów to blisko 210 kilogramów.

Plantacja była wyposażona w specjalistyczny sprzęt grzewczy, wentylacyjny i oświetleniowy. Zabezpieczono też na miejscu środki chemiczne, wspomagające uprawę znajdujących się tam roślin. Funkcjonariusze zabezpieczyli także 24 kilogramy gotowego już suszu. Tylko z niego można uzyskać około 120 tys. porcji handlowych marihuany.

Łączną wartość zabezpieczonych roślin szacuje się na kwotę co najmniej 3 milionów złotych. W wyniku przeprowadzonej realizacji na miejscu zatrzymano 30-letniego właściciela posesji. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna, po usłyszeniu w tej sprawie zarzutów, decyzją sądu, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film Narkotykowa plantacja zlikwidowana - zabezpieczone rośliny o wartości 3 milionów złotych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Narkotykowa plantacja zlikwidowana - zabezpieczone rośliny o wartości 3 milionów złotych (format flv - rozmiar 16.03 MB)

Powrót na górę strony