Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas meczu w Bydgoszczy

Data publikacji 21.10.2013

Na stadionie Zawiszy przy ul. Gdańskiej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami z Bydgoszczy i Krakowa. Ponad 700 policjantów w mundurach i po cywilnemu zabezpieczało trasy dojazdowe i teren wokół stadionu. Mundurowi dbali także o bezpieczeństwo mieszkańców Bydgoszczy. Nie odnotowano poważnych incydentów.

W sobotę (19.10.2013 r.) na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami z Bydgoszczy i Krakowa. Nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta, a także kibiców, którzy obejrzeli mecz na stadionie, czuwało ponad 700 policjantów.

Funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Zabezpieczali trasy dojazdowe, okolice stadionu, kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach. Stróże prawa z województwa kujawsko-pomorskiego wspierani byli przez policjantów z Warszawy i Poznania. Funkcjonariuszy dodatkowo wspierał policyjny śmigłowiec, który z góry patrolował miasto.

Podczas całego zabezpieczenia zatrzymano dwie osoby, które naruszyły prawo. 19-latek z Bydgoszczy odepchnął i znieważył policjanta, który brał udział w konwojowaniu ulicami miasta kibiców drużyny przyjezdnej. Natomiast 30-latek z Krakowa odpowie za odpalenie i rzucenie petardy przed wejściem na stadion. Obaj wkrótce usłyszą zarzuty.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony