Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narazili Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 340 tys. zł

Data publikacji 21.10.2013

Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie i produkcję krajanki tytoniowej. Wspólne działania z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Izby Celnej doprowadziły do zabezpieczenia blisko 800 kg liści tytoniu oraz narkotyków - marihuany i amfetaminy.Teraz za czyny, o które są podejrzani, mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozić im może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wspólne działania policjantów z Komendy Powiatowej w Świdnicy i funkcjonariuszy Straży Granicznej w Jeleniej Górze oraz Izby Celnej we Wrocławiu doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie i produkcję krajanki tytoniowej. Zatrzymani to mieszkańcy Świdnicy w wielu od 20 do 48 lat.

Podejrzani w specjalnie przystosowanych do produkcji krajanki tytoniowej pomszczeniach posiadali trzy duże maszyny służące do cięcia liści tytoniu. Funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli blisko 800 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej. W trakcie prowadzonych czynności, w jednym z samochodów, który przyjechał do nielegalnej krajalni, funkcjonariusze ujawnili również biały proszek i zielony susz. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom, które wykazały, że są to narkotyki - amfetamina i marihuana. W sumie zabezpieczono blisko 370 porcji środków odurzających.

Wszystkie zatrzymane w tej sprawie osoby trafiły do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci zajmujący się tego typu sprawami mężczyźni ze sprzedaży tytoniu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Straty, na które podejrzani narazili Skarb Państwa w wyniku swojej przestępczej działalności oszacowano na kwotę blisko 340 tysięcy złotych.

Wobec zatrzymanych mężczyzn zostały już zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, zakazu opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowe.

Przypomnijmy, że za produkcję i magazynowanie wyrobów akcyzowych poza składem podatkowym grozić może kara do 2, natomiast za posiadanie środków odurzających nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony