Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste ślubowanie policjantów

Data publikacji 21.10.2013

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi śląskiego garnizonu zasiliło 90 stróżów prawa. Ślubowanie przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.

Dzisiejsza uroczystość odbyła się w katowickim oddziale prewencji. Ślubowanie od nowych policjantów przyjął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz. W uroczystości udział wzięli również: zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji młodszy inspektor Zbigniew Klimus oraz młodszy inspektor Piotr Kucia, Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach inspektor Anna Rosół, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mł. insp. Rafał Stanek, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego  NSZZ Policjantów Dariusz Kowalski, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz policyjny kapelan. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów.

Szef śląskiego garnizonu policji nadinspektor Krzysztof Jarosz w swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych oraz podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest służba w Policji. Nowym policjantom życzył sukcesów podczas nauki w szkole policji, a także w późniejszej służbie. Komendant wręczył świeżo przyjętym stróżom prawa legitymacje służbowe. Już za kilka dni policjanci odbędą półroczne szkolenie w Szkole Policji w Katowicach. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą oni szeregi macierzystych jednostek garnizonu śląskiego.

W trakcie uroczystości Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz pogratulował i wręczył nagrody pieniężne wyróżniającym się policjantom. Wśród wyróżnionych znaleźli się stróże prawa z wydziałów: sztabu policji oraz kadr i szkolenia komendy wojewódzkiej,a także policjanci z komendy w Chorzowie. Łącznie nagrodzono 12 policjantów.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony