Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Abraham, Ibrahim czy Ebraham?

Data publikacji 22.10.2013

Policjanci z Wydziału Poszukiwań Celowych i Identyfikacji Osób BSK KGP zatrzymali 48-letniego Ibrahima H. obywatela Iraku z brytyjskim paszportem. Mężczyzna był poszukiwany przez angielskich funkcjonariuszy za oszustwa i wyłudzenia. Ukrywał się w całej Europie posługując się 16 fikcyjnymi tożsamościami.

Ibrahim H., Ebraham H., Abraham H., Abraham H. S., to jeden i ten sam człowiek, który w Wielkiej Brytanii był poszukiwany za oszustwa i wyłudzenia. W sumie Europejski Nakaz Aresztowania, który został za nim wystawiony opiewa w 16 tożsamości, którymi się posługiwał podczas ukrywania się w kilku europejskich krajach. Dopiero we wrześniu tego roku angielscy policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać gdzieś na terenie naszego kraju. Wtedy także skontaktowali się z policjantami Wydziału Poszukiwań Celowych i Identyfikacji Osób BSK KGP i przekazali im pełną dokumentację dotyczącą 48-letniego Ibrahima H.

Poszukiwacze z KGP od razu zaczęli sprawdzenia miejsc, w których mógł szukać schronienia mężczyzna. Po pewnym czasie ustalili, że Ibrahim H. wynajmuje mieszkanie w jednym z bloków w centrum Warszawy. Wtedy funkcjonariusze przystąpili do obserwowania danego budynku. W końcu kiedy mieli już pewność, że poszukiwany jest w mieszkaniu przystąpili do zatrzymania. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy w jego lokalu. Próbował jeszcze legitymować się dokumentami wystawionymi na różne nazwiska, aby wprowadzić policjantów w błąd. Jednak po sprawdzeniu jego odcisków w bazie danych nie pozostawiło żadnych wątpliwości, że Ibrahim H. to na pewno Ibrahim H. i teraz odpowie przed brytyjskim wymiarem sprawiedliwości.

kj

Powrót na górę strony