Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani podczas zabezpieczenia meczu

Data publikacji 22.10.2013

Za bezprawne wdarcie się na teren stadionu oraz znieważenie funkcjonariuszy zatrzymani zostali podczas zabezpieczenia meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami „Zagłębie” Lubin oraz „Widzew” Łódź, dwaj pseudokibice. Sąd wobec jednego z nich, orzekł już karę ograniczenia wolności na 8 miesięcy, polegającą na wykonywaniu prac społecznie użytecznych przez 30 godzin oraz 2-letni zakaz wstępu na wszelkie imprezy masowe. Sąd zdecyduje także o losie drugiego z zatrzymanych.

Policjanci z lubińskiej komendy powiatowej, w związku z zabezpieczeniem meczu piłki nożnej, rozegranego w dniu 19 października 2013 r. pomiędzy drużynami „Zagłębie” Lubin oraz „Widzew” Łódź, zatrzymali w trakcie trwania tej imprezy masowej dwóch pseudokibiców.

Pierwszy z nich, 20-letni mieszkaniec Łodzi wdarł się bezprawnie na teren stadionu. Został ujęty przez ochronę obiektu, a następnie przekazany w ręce Policji. Za popełnione przestępstwo wtargnięcia na teren imprezy, ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych przewiduje karę do roku pozbawienia wolności.

Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Sąd orzekł wobec niego karę ograniczenia wolności na okres 8 miesięcy, która polegać będzie na wykonywaniu pracy społecznie użytecznej przez 30 godzin w stosunku miesięcznym. Ponadto otrzymał on zakaz wstępu na wszelkie imprezy masowe na okres 2 lat.

W tym czasie musi on także stawiać się do jednostki Policji w trakcie trwania meczów „Widzewa” Łódź oraz reprezentacji Polski w kraju i za granicą. Odpowie on także za popełnione wykroczenie, bowiem wdarł się na teren stadionu, nie posiadając wykupionego biletu ani środków pieniężnych na jego zakup.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn, 17-letni mieszkaniec Łodzi usłyszał zarzuty znieważenia umundurowanych policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy, pełniących służbę w trakcie trwania meczu. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do roku pozbawienia wolności. O jego dalszym losie także zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony