Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z tej uprawy można by uzyskać ponad 100 kg marihuany

Data publikacji 22.10.2013

Policjanci z komendy powiatowej w Lipnie wspólnie z CBŚ zlikwidowali dużą uprawę konopi indyjskich. Szacuje się, że w sumie z zabezpieczonych roślin można by uzyskać susz marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 2 milionów złotych. Policjanci zatrzymali 37-letniego plantatora. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Bardzo dobra współpraca policjantów z Lipna i z CBŚ przyniosła efekty. Kolejny już raz funkcjonariusze zlikwidowali pokaźną uprawę konopi indyjskich. Policjanci, na podstawie wcześniejszych ustaleń, weszli na teren niezamieszkałej posesji w powiecie lipnowskim. Podczas jej przeszukania funkcjonariusze znaleźli, na strychu budynku gospodarczego, suszące się konopie indyjskie.

Zebrane przez policjantów dodatkowe informacje dały podstawy do zlustrowania pobliskich pól z uprawą kukurydzy. Stróże prawa znaleźli tam poletka z dojrzewającymi krzakami narkotycznych roślin. W sumie policjanci zabezpieczyli 164 dorodne krzewy. Niekóre z nich miały wysokość ok. 2-3 metrów i były w fazie kwiatostanu.

Dalsze działania doprowadziły do zatrzymania wczoraj (21.10.13) podejrzewanego 37-letniego plantatora. Trafił on za kraty policyjnej celi.

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zapadną decyzje co do treści zarzutów i środka zapobiegawczego.

Rośliny zostaną poddane ekspertyzie laboratoryjnej. Wstępnie szacuje się, że wartość czarnorynkowa zabezpieczonych łącznie w tej sprawie środków odurzających wynosić ponad 2 miliony złotych.

Pracujący nad sprawą śledczy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego narkotykowego procederu.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony