Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne dopalacze zabezpieczone w kieleckim sklepie

Data publikacji 22.10.2013

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Kielcach wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach kolejny raz zabezpieczyli kilkanaście opakowań zabronionych substancji tzw. dopalaczy. Zabezpieczone zostały one wczoraj w jednym ze sklepów w Kielcach.

To już druga kontrola przeprowadzona w tym obiekcie, która pozwoliła ujawnić tego rodzaju substancje.

Pod koniec września bieżącego roku, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach otrzymali informację o udostępnianiu klientom substancji, które są prawnie zabronione. Miały one być sprzedawane w dwóch sklepach z tanimi przedmiotami w centrum Kielc i w Starachowicach.

Wtedy to funkcjonariusze o ustaleniach poinformowali Powiatowe Stacje Epidemiologiczno-Sanitarne. Razem z pracownikami tych instytucji, stróże prawa weszli do wskazanych obiektów. Podczas przeszukania wyszło na jaw, że faktycznie były tam nielegalne przedmioty. Policjanci ujawnili w Kielcach 35, a w Starachowicach 25 opakowań z substancją, mogącą zagrozić zdrowiu lub życiu człowieka  - tzw. dopalacze.

Zabezpieczone wczoraj kolejne opakowania, z umieszczoną na nich nazwą „Cząstka Boga”, trafiły do laboratorium, w celu oceny ich szkodliwości dla organizmu człowieka.

Zgodnie z obowiązującym prawem, za udzielanie tego typu substancji grozi kara grzywny od 20 tys. do 1 miliona złotych.

(KWP w Kielcach / mj)

Powrót na górę strony